Vestiplus.mk
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА

Теренска вакцинација за петок 30.07.2021година

Теренската вакцинација за петок 30.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Челопек, Блаце, Милетино, Новиот Челопек

Гостивар – Симница, Џеновица, Сушица

Струмица – Владевци

Кочани – Прибачево

Кичево – Вранештица, Староец

Македонски Брод – Крапа, Суводол

Велес – Чолошево, Дурутовец, Башино село

Скопје – Горњани, Глуво, Блаце

Министерството за здравство секојдневно ќе информира преку соопштенија за денот и местата за теренско вакцинирање за Ковид 19. Замолуваме за поддршка на овој процес.

Можеби ќе ве интересира...

148 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Vesti +

ВИДЕО: Заев објави моќно видео на социјалните мрежи – Минималната плата до крајот на оваа година има тенденција да биде 18.000 денари

В+

Почина познат штипски хирург од коронавирус, 9-та жртва меѓу здравствените работници

В+

Битиќи и Лукаревска на Бизнис форум во Валандово: Заедно се справуваме со предизвиците

В+

Изгоре уште едно возило во Скопје, ова се деталите

Vesti +

Царовска: Образованието е најважната инвестиција во животот – на учениците, наставниците и на родителите им посакувам успешна реформска учебна година

Vesti +