Vestiplus.mk
Home » LIFE

категорија: LIFE

+LIFEТОП ВЕСТИ

Се верува дека носи СРЕЌА и ПАРИ од вашиот дом: Никогаш не позајмувајте ги овие 3 работи од вашиот дом на други, не правете грешка

Vesti +
Мајсторите на фенг шуи веруваат дека предметите можат да пренесат енергетски вибрации или одредени чувства, а исто така можат да привлечат расправии и несреќи во...
LIFEТОП ВЕСТИ

Со својот изглед освои многумина: Фотографија на Тито меѓу најпопуларните обоени во 2022 година (ФОТО)

Vesti +
Фотографиите од минатото се важен доказ, а воедно и спомен на други времиња и луѓето кои живееле таму. Денешната технологија ни овозможува да оживееме многу...
+LIFEТОП ВЕСТИ

Ги очекува тежок крај на годината: Декември ќе биде најмалку среќен за 2 хороскопски знаци

Vesti +
За два хороскопски знаци, декември ќе има најмалку среќа, ќе мора да бидат трпеливи и да чекаат подобар период. За нив советот е да ги...
+LIFE

ОВИЕ ЧЕТИРИ ЗНАЦИ ОЧЕКУВААТ ПАРИ ВО ДЕКЕМВРИ: Ѕвездите подготвија изненадување за крајот на годината

Vesti +
За самиот крај на годината ѕвездите решија да им угодат на овие четири хороскопски знаци со парична добивка Астролозите велат дека одредени хороскопски знаци, доколку...
+LIFE

ТРИ ЗНАЦИ НА ХОРОСКОПОТ СЕ РОДЕНИ ЗА ДА ГО ПРОМЕНАТ СВЕТОТ: Имаат неверојатна интуиција – еден од нив посебно се издвојува!

Vesti +
Имаат големи способности и мотивација да постигнат големи планови и цели за доброто на сите. Овен Овенот знае како да ги мотивира луѓето. Тој го...
+LIFE

Трагедија! „Цел час го реанимирале, но не можеле да го спасат“ – Ненадејно почина Виктор(42)

Vesti +
Виктор во минатото беше дел од групата „Фантазија“ со која го сними хитот „Земја пресвета“. Неофицијално, починал од мозочен удар. Како што раскажаа негови колеги,...
+LIFEТОП ВЕСТИ

Ќе уживаат во одлична година: ОВИЕ 4 ЗНАЦИ ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Vesti +
Многумина веќе со нетрпение ја очекуваат 2023 година со надеж дека ќе се остварат некои неостварени желби. Астролозите одредиле 4 хороскопски знаци кои ќе ја...
LIFE

ЧУДЕСЕН НАПИТОК ЗА 4 ДЕНА ГИ ТОПИ СИТЕ МАСТИ: Отстранува до 10 сантиметри од половината и ја затегнува кожата

Vesti +
Овој напиток може да отстрани до 10 сантиметри сало околу половината за 4 дена, а може да се направи од едноставни состојки. Потребни состојки: свеж...