15.8 C
Скопје
21/Сеп/2021
Vestiplus.mk
Home » LIFE

категорија: LIFE

LIFE

Го убил љубовникот на сопругата: „Соба за тага“ ја напишал затвореник, а Марина го скоцкала текстот за Тоше

В+
Најголемата наша музичка ѕвезда Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година во Хрватска, на автопатот Загреб-Липовац. Тој зад себе остави голем...
+ LIFE Здравје

Лукот го зајакнува имунитетот, а малку е познато дека го лечи овој вирус

В+
За оваа храна се зборува со години бидејќи е неприкосновена во борбата против грипот и за зајакнување на имунитетот. Моќен додаток во исхраната за кој...
+ LIFE Здравје

Лесен начин да се ослободите од негативните мисли: Трикот е во изборот на храна

Vesti +
Ако сте еден од оние кои се чувствуваат депресивно овие денови, што не е невообичаен проблем, време е да јадете почесто риба и морска храна,...
+ LIFE СВЕТ

Дилери на дрога завршија во ЗАТВОР – Па по бизарна грешка станаа милионери

Vesti +
Шведската влада беше принудена да им плати на осудените дилери повеќе од 13 милиони круни за грешка направена за време на гонењето. Се започна кога...
+ LIFE Во тренд...

Чоколадото помага при слабеење, но само доколку се користи на овој начин

Vesti +
Чоколадото има многу корисни својства. Тоа е лек, афродизијак и пат кон добро расположение. Го стимулира лачењето на хормони за среќа повеќе од страстен бакнеж,...
+ LIFE Здравје

Не сте одамна дома? Еве зошто треба да ја пуштите водата од чешма да истекува неколку минути

Vesti +
По празниците, конечно се враќате во својот дом, но пред да посегнете по чаша вода од чешма, оставете ја водата да истече неколку минути. Имено,...