Локално Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Локално

категорија: Локално

+ЛокалноТОП ВЕСТИ

Занаети кои исчезнуваат – Улицата на јорганите во скопската чаршија остана со само два дуќани

Vesti +
Останаа само двајца јорганџии, на улицата на јорганџиите во старата скопска чаршија. Еден од нив е Нусрет Агуши, кој со овој занает се занимава уште...
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

Герасимовски: ТД „Енергија Центар“ од вчера регистрирано во Централниот регистар

Vesti +
Општина Центар вчера во Централниот регистар го регистрираше трговското друштво за производство и продажба на електрична енергија од обновливи извори „Енергија Центар“ и со тоа...
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

Проектот “Струмица – Паметен Вело Град“ се реализира согласно европските стандарди

Vesti +
Како дел од проектот „Струмица – Паметен вело град“ во Струмица веќе шест месеци со интензивно темпо се работи на изградба на велосипедски патеки на...
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

Герасимовски ја донира мартовската плата за болен ученик, ги повика и советниците да го сторат тоа

Vesti +
Градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски, ја донира својата мартовска плата за извршување оперативна интервенција на ученик што боледува од аневризма на главата и кому...
Локално

Посебен режим на сообраќај во Охрид во текот на претстојниот викенд

Vesti +
МВР ги известува граѓаните дека, поради средбата меѓу српскиот претседател и косовскиот премиер што викендов ќе се одржи во Охрид, на подрачјето на СВР Охрид...
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

Се формира ново јавно претпријатие Струмица Транспорт кое ќе го воведе јавниот превоз во Струмица

Vesti +
Фејсбук статус на Коста Костадинов, градоначалник на Струица: Нека е со среќа. Денеска советот донесе голема одлука. Се формира ново јавно претпријатие Струмица Транспорт кое...
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

СДСМ Гевгелија: За една неполна година откако профункционира, Сарамандов и Чочков ја претворија новата депонија во големо ѓубриште

Vesti +
Соопштение на СДСМ Гевгелија За една неполна година откако профункционира, Сарамандов и Чочков ја претворија новата депонија во големо ѓубриште. Што понатаму со ваквиот интензитет...
+ЛокалноТОП ВЕСТИ

Герасимовски: Ацо Шопов ги прошири границите на македонската литература

Vesti +
Општина Центар заедно со Францускиот институт во Скопје организираа омаж во чест на 100 годишнината од раѓањето на литературниот великан Ацо Шопов. На свеченоста која...
+CentarЛокалноТОП ВЕСТИ

Две машини и тројца работници – никако да заврши реконструкцијата на 500 метри од булеварот Теодосиј Гологанов (Видео)

Vesti +
Шест месеци трае реконструкцијата на дел од булеварот Теодосиј Гологанов во строгиот центар на градот во должина од едвај петстотини метри. Реконструкцијата на булеварот од...
+CentarВо тренд...ЛокалноТОП ВЕСТИ

Ацева: Расипнички, Орце Ѓорѓиевски го зголеми долгот на Кисела Вода за 40 милиони денари!

Vesti +
Изјава за медиуми, Бојана Ацева, советничка во Советот на Општина Кисела Вода Почитувани граѓани, Како советници од советничката група на СДСМ реагираме на зголемувањето на...