Vestiplus.mk
Home » Локално

категорија: Локално

+ Култура Локално МАКЕДОНИЈА

Вечерва започнува Културно лето 2022 во Општина Кисела Вода

Vesti +
Денеска, 29 јуни, па сè до 02 јули, започнува богатата и забавна програма на Културно лето 2022, кое ќе се оддржи во склоп на неколкудневното...
+ Centar Локално ТОП ВЕСТИ

Подгответе се: Делови од шест скопски општини утре без струја

В+
ЕВН Македонија АД известува дека на ден 21.06.2022 година (вторник) поради планирани техннички зафати во дистрибутивниот систем за електрична енергија , без електрична енергија ќе...
+ Centar Локално ТОП ВЕСТИ

Град Скопје ќе дели субвенции до 62.000 денари за клима уреди – еве како да се пријавите

В+
Градот Скопје во понеделник ќе го објави јавниот повик за субвенционирање на граѓаните за набавка на високоефикасни инвертер клима уреди за затоплување за 2022 година,...
+ Centar Локално ТОП ВЕСТИ

Коце Трајановски се правда за паднатиот ѕид: Не е проектиран да биде брана

В+
Фејсбук статус на поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски: Во саботата по големото невреме и обилни дождови во Скопје падна потпорниот ѕид во Пинтија. Населба...
+ Centar Локално ТОП ВЕСТИ

(ФОТО) Невремето направи хаос во делови од Скопје – се урна и потпорен ѕид

В+
Екипи од ЈП Улици и патишта интервенират во расчистување на разрушениот потпорен ѕид на бул. „Борис Трајковски“ во населба Пинтија Денеска екипите на ЈП Улици...
+ Centar Локално ТОП ВЕСТИ

Принтери осамнаа пред бараките на Град Скопје

В+
Граѓани денеска оставиле принтери пред бараките на Град Скопје. Од објавените фотографии се гледаат принтери во непосредна близина на Град Скопје проследени со пораки ,,Донација...
+ Во тренд... Локално

Исклучувања: Неколку скопски населби утре без струја

Vesti +
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа без електрична енергија утре ќе останат неколку улици од скопските општини Сопиште, Карпош и Аеродром. Како што соопштуваат...
+ Локално

Страшно невреме под пелистерието: Град предизвика големи материјални штети

Vesti +
Големо невреме проследено со град попладнево го зафати под пелистерието и ски-центарот „Стрежево“ – Нижеполе, при што се предизвикани материјални штети. „За жал има и...