15.8 C
Скопје
21/Сеп/2021
Vestiplus.mk
Home » СВЕТ

категорија: СВЕТ

+ СВЕТ

Разоткриен тајниот живот на Сергеј Лавров: Луксузните патувања и богатата љубовница на оженетиот министер за надворешни работи на Русија

В+
Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, ја водел својата љубовница милионерка во странство повеќе од 60 пати, правдајќи го тоа како „дипломатски мисии“ и...
+ LIFE СВЕТ

Дилери на дрога завршија во ЗАТВОР – Па по бизарна грешка станаа милионери

Vesti +
Шведската влада беше принудена да им плати на осудените дилери повеќе од 13 милиони круни за грешка направена за време на гонењето. Се започна кога...
+ Во тренд... СВЕТ

(фотогалерија) Ја видела својата мртва ќерка на сигурносната камера на гробиштата: Почнав да плачам, знаев дека го гледам своето дете!

В+
Благодарение на социјалната мрежа „Редит“, платформа на која корисниците се интересираат за паранормални појави, случајот со Фавиола Родригез, девојка која беше убиена во почетокот на...
СВЕТ

Се сруши на бина среде настап – Почина 21 годишен член на културно уметничкото друштво во Краљево

В+
Точната причина за смртта на овој млад човек ќе биде потврдена по обдукцијата, која ќе биде извршена утре. Член на Културно уметничко друштво од Краљeво-Србија,...
СВЕТ

Невообичаена потрага во БиХ: Сопственик на изгубен питон нуди парична награда

Vesti +
Необична „потрага“ се случува деновиве во Грачаница. На социјалните мрежи се споделува објава во која пишува дека питонот исчезнал во Грачаница, и дека кој ќе...
+ Во тренд... КОРОНАВИРУС СВЕТ

Овие се земјите кои целосно се откажаа од мерките: „Или тоа, или економска пропаст“

Vesti +
Поминаа осумнаесет месеци откако коронавирусот САРС-КоВ-2 се прошири низ целиот свет и драстично го промени нашиот секојдневен живот. И покрај тоа што знаеме како да...
+ БИЗНИС СВЕТ

Ризично сценарио: САД се финансиски загрозени од Армагедон

Vesti +
Ризичното сценарио се преиспитува. Ако Конгресот не го зголеми ограничувањето за федерално задолжување, федералната влада најверојатно ќе остане без пари и итни средства следниот месец,...
+ Во тренд... КОРОНАВИРУС СВЕТ

Германија издаде препорака за вакцинација на бремени жени, Фајзер ќе бара одобрение за вакцина за деца на возраст од пет до 11 години

Vesti +
Постојаниот комитет за вакцинација на Германија препорачува бремените жени да се вакцинираат против КОВИД-19. Комитетот во петокот рече дека по проценката на достапните докази, ќе...