СТАВ Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » СТАВ

категорија: СТАВ

+Во тренд...МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Колумна на Фатмир Битиќи: Социјал-демократија. Грижа за сите!

Vesti +
Колумна на Фатмир Битиќи Само социјалдемократски политики носат праведност и правичност, правилна распределба, солидарност и грижа за сите граѓани. Рековме дека никој нема да биде...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Линч на наставниците

Vesti +
пишува ЏАБИР ДЕРАЛА Истиот ден беа познати името и презимето на наставничката што беше приведена во полициската акција во Скопје во која беа запленети дрога,...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Религијата дели, верата спојува, поврзува

Vesti +
Зоран БОЈАРОВСКИ За жал заради повеќедецениското комунистичко перење на мозоците дека религијата е опиум за народот, повеќе генерации до ден-денеска имаат погрешна претстава за црквата,...
+Војна во УкраинаСВЕТСТАВТОП ВЕСТИ

Војната во Украина и битката за Црно Море

Vesti +
Мирјана ВАСИЛЕВА Црно Море кое ја дели Европа и Азија, и црноморскиот басен, каде што денеска се одвиваат логистички воени поморски дејствија поврзани со руската...
+МАКЕДОНИЈАСТАВ

Мајмунски бизнис

Vesti +
Пишува: НЕНАД ЈОВАНОВИЌ Ја прочитав веста која вели дека осуммина главни знаменосци на ВМРО-ДПМНЕ, вклучително и Александар Николовски, не ја прифатиле амнестијата за „уставобранителите“ или...
+МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Колку гласно треба да бијат камбаните за да ги слушне опозицијата?

Vesti +
Пишува Зоран БОЈАРОВСКИ Во прес центарот на хотел Инекс-Олгица во Охрид некаде доцна попладне во саботата на 18 март се прошири информацијата дека ЕУ тимот...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Забрчанец: Средбата Вучиќ – Курти во Охрид, инвестиција во мирот на Балканот и во забрзување на заедничкиот европски напредок

Vesti +
Средбата на лидерите на Србија и Косово (Охрид, 18 март 2023) е регионален и европски настан од највисок ранг, на која се решава едно од...
+МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Како членка на НАТО и претседавач на ОБСЕ Северна Македонија директно учествува во реинвентирањето на светската колективна безбедност

Vesti +
Зоран БОЈАРОВСКИ Првата година од руската инвазија на Украина ги поттикна дебатите за глобалните импликации на актуелната војна, како и за импликациите од другите потенцијалните...
+МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Без конзистентна солидарност, притисоците кон медиумите од политиката нема да престанат

Vesti +
Пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Политичарите од власта заслужуваат жестока критика кога напаѓаат, квалификуваат, навредуваат или им се закануваат на новинарите и медиумите. Но, иста таква критика...
+МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Инфлуенсерите се новите свештеници, а Инстаграм е новата црква

Vesti +
Пишува: ЛЕОН БАКРАЧЕСКИ Терминот „инфлуенсер“ стана сеприсутен термин во нашето општество денес. Последниот испад на новинарот Драган П. Латас (во улога на бумер кој плаче...