КОРОНАВИРУС Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » КОРОНАВИРУС

категорија: КОРОНАВИРУС

+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Повторно луѓе умираат од коронавирус: За една седмица регистрирани три смртни случаи во Скопје, Ресен и Куманово – најмладиот имал 58 години

Vesti +
Тестирани се вкупно 2.659 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на коронавирусот, со зголемување од 15,1% во...
+Во тренд...КОРОНАВИРУССВЕТТОП ВЕСТИ

Властите во Кина одлучија: Ги ублажуваат мерките за изолација

Vesti +
Властите во Кина најавија дека асимптоматските лица заразени со корона или лицата со благи симптоми на оваа болест ќе можат да го поминат карантинот дома...
+Во тренд...КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Нови 44 случаи на коронавирус

Vesti +
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 543 тестови, а регистрирани се 44 нови...
+Во тренд...КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Тројца починати, двоцифрен број на новозаразени – Дневна корона статистика

Vesti +
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 659 тестови, а регистрирани се 68 нови...
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Заедно заштитени-вакцините делуваат – Караванот за информирање и вакцинација ќе посети 24 локации низ земјата

Vesti +
Министерството за здравство, утре (среда, 19 октомври) со поддршка од Агенцијата на САД за меѓународен развој (УСАИД), Фондот за деца при Обединетите нации (УНИЦЕФ) и...
+CentarКОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

80 новозаразени, двајца починати – Министерство за здравство го објави најновиот корона пресек

Vesti +
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 14.10 до 16.10.2022): Направени се 953 тест, а...
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Нови 75 позитивни на коронавирус, пријавени се 2 починати лица

Vesti +
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 745 тестови, а регистрирани се 75 нови...
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Регистрирани се 81 новозаразени со коронавирус, нема починати лица

Vesti +
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 787 тестови, а регистрирани се 81 нови...
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

89 нови лабораториски случаи Ковид 19

Vesti +
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 656 тестови, а регистрирани се 89 нови...
+CentarКОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Стивнува ли пандемијата: Нови 254 заразени од ковид, починаа 4 лица

Vesti +
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 02.09 до 04.09.2022): Направени се 1.308 тестови, а...