Теренска вакцинација за сабота 24.07.2021
Vestiplus.mk
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Теренска вакцинација за сабота 24.07.2021

Министерството за здравство информира дека теренската вакцинација за сабота 24.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Речица, Г.Речица,М.Речица, Калник, Чифлик

Струга – Д.Белица, Враништа

Битола – Ѓавато, Маловиште

Берово – Смојмирово

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ: Низ дијалог и соработка до квалитетен и инклузивен процес на преговори со ЕУ

Vesti +

Тројца струмичани уапсени поради кражба од пумпна станица

Vesti +

Од понеделник почнува вакцинирање во домашни услови

Vesti +

Забрчанец: Европската иднина е обезбедена

В+

(ФОТО) Вучиќ: Му се заблагодарив на мојот пријател Димитар Ковачевски за тоа што како добар домаќин сака да придонесе за конструктивно продолжување на дијалогот

Vesti +

Владина делегација им оддаде почит на борците кои го ослободија Скопје на 13 ноември 1944 година

Vesti +