Vestiplus.mk
Home » +

категорија: +

+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Каевски: СДСМ реализира стратешки цели, ВМРО-ДПМНЕ блокира и го дели народот

Vesti +
Преку успешните, одговорни, државотворни политики на СДСМ, државата ги исполнува стратешките цели поставени уште на Денот на независноста. Република Северна Македонија денес е 30 земја...
+ Centar БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Нова цена на горивата

Vesti +
Утре регулаторната комисија за енергетика се очекува да ги соопшти новите цени на горивата. Според последните движења на берзата се очекува можно намалување на горивата,...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

183 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
+ БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Анкета за финансиската писменост на Народната банка: Половина од младите од 13 до 15 години велат дека знаат делумно да располагаат со парите

Vesti +
Околу половина од младите помеѓу 13 и 15 години сметаат дека не располагаат со доволно знаење за управувањето со парите. Најголемиот дел од нив учат...
+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Спасовски: Сите политички субјекти и граѓани треба да направиме се за да успееме во евоинтеграциите

Vesti +
„Северна Македонија нема алтернатива освен патот во Европската Унија. Затоа треба сите политички субјекти и граѓани да направиме се за да успееме и европските вредности...
+ Centar БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Ново значително поевтинување на бензините – Еве ги новите цени

Vesti +
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Започна процесот на преговори со ЕУ, пропаднаа лагите за наводна асимилација и бугаризација

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Република Северна Македонија по 17 години во чекалната, ги започна преговорите за членство во Европската Унија. Со првата меѓувладина седница и со...
+ БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Vesti +
За прв пат во историјата, идеја и говорник од Балканот завршија во „избор на уредникот“ (editor’s pick) на официјалниот канал на TED на YouTube, рангирајќи...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Приведен крадец од Скопје за издржување 30-месечна казна затвор

Vesti +
На 03.08.2022 на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода Р.Н.(37) од Скопје. Тој бил баран по потерница за издржување казан...