+ Archives - Page 2 of 1252 - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » + » Page 2

категорија: +

+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Амбасадорот Илиевски за Крис Марфи: Подршката од САД и уставните измени отвораат нови можности за членството во ЕУ

Vesti +
САД се, без каква и да е резерва, најзначајниот стратегиски партнер на Македонија, смета дипломатот Тихомир Илиевски по послената посета на американскиот сенатор Крис Марфи...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

11 возачи под дејство на алкохол санкционирани на територија на СВР Тетово

Vesti +
Во текот на изминатата вечер (27/28 мај) од 21до 3 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на возачи – дали и...
+ЗдравјеМозаик

Природен напиток кој се вари максимум 4,5 часа, го пијат наместо вода и е добар за притисокот

Vesti +
Еден вид природен пијалок, кефирот е ферментиран производ и се состои од ензими и микроорганизми. Конзумирањето на овој напиток може да ви помогне да решите...
+Мозаик

Дали знаете колку често треба да ја перете постелнината? Одговорот изненади многумина

Vesti +
Според еден детален водич за миење постелнина, се вели дека постелнината треба да се мие после една недела до два дена, за да нема премногу...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

211 сообраќајни прекршоци во Скопје, 70 за брзо возење

Vesti +
Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (27.05.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се...
+Мозаик

7 ситуации во сексот непријатни за двата пола: Дали сте доживеале некоја од нив?

Vesti +
Во спалната соба не треба да има простор за страв меѓу партнерите. Сепак, некои студии покажаа дека во сексот, мажите имаат чести стравови поврзани со...
+Мозаик

КАРАНИЦА КОГА НЕМА – Истражувањата покажаа дека парите се коренот на повеќето несогласувања во љубовните врски

Vesti +
Новото истражување покажа дека парите се коренот на повеќето несогласувања во љубовните врски. Истражувањето е спроведено меѓу 2.000 луѓе во Велика Британија, а 62 отсто...
+Здравје

Овој лек може да му наштети на вашето срце поради неговата скриена содржина на сол

Vesti +
Тим на истражувачи ги анализирал медицинските досиеја на 300.000 Британци на кои NHS им препишал парацетамол во шумлива форма. Резултатите покажале дека пациентите кои земале...