Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Расчистено убиството во Струмица, сторителите се лишени од слобода

На 06.07.2022 во 05.10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од слобода М.Ј.(22), Р.А.(33), а претходно, околу 03.00 часот во с.Дедели, од полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово е приведена и Ј.Т.(44), сите од Струмица.

На 05.07.2022 околу 19.30 часот, по претходна расправија поради нарушени меѓусемејни односи, на ул.„Бетовенова“ во Струмица, М.Ј. со остар предмет му нанел повреди на А.Б.(22) од Струмица, кој подоцна починал во Медицинскиот центар Струмица. Додека, Р.А., исто така, со остар предмет ги нападнал и повредил Б.Ј.(69), З.Б.(45) и О.Б.(20), сите од Струмица, на кои им е укажана лекарска помош во Медицински центар Струмица. Во нападот учествувала и Ј.Т., мајката на М.Ј..

Имено, по пријавување на случајот, полициски службеници излегле на местото и по преземени мерки, сторителите се лишени од слобода, а врз основа на судска наредба, бил извршен претрес во домот на М.Ј. и биле подигнати предмети поврзани со кривичното дело.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол на расипништво, во само четири општини над 1 милион евра за сомнителни договори

В+

Маричиќ: Иднината на Западен Балкан е во Европа, време е ЕУ да го врати проширувањето

В+

Маричиќ: Мониторингот врз судските случаи не е влијание на судските одлуки

В+

Познатата формула на Алберт Ајнштајн за да имате пари секогаш: Еве кои решенија на познатиот научник ги користат многу богати луѓе

Vesti +

Кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски гласаше на вонредните внатрепартиски избори на СДСМ во општина Карпош

В+

Пронајден хероин, приведен штипјанец

Vesti +