Vestiplus.mk
+Во тренд...КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Филипче: Уште четири пациенти заразени со индискиот сој

Бројот на заразени со делта сојот се зголеми за уште четири лица, соопшти министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција.

„Оние вчерашни испитувања четворица пациенти, случаите што се анализираа, потврдија дека имаат индиски сој на коронавирусот. Еден пациенти е во потешка, додека пак другите се со стабилна клиничка слика и немаат потешка форма на болеста“,соопшти Министерот Филипче.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Бојкотот на пописот направи лоша услуга, пред се на Македонците

В+

Времето се стабилизира, од понеделник посвежо – Метеоцентар со детална прогноза

В+

Алиу: Зелените вештини значат грижа за природните ресурси и добробит за граѓаните

Vesti +

Инцидент пред угостителски објект во велешко

Vesti +

Шекеринска од Лисабон: ги направивме првите чекори кон интензивна одбранбена соработка со Португалија

Vesti +

Конечно убави вести! Овие хороскопски знаци ќе се збогатат во 2023 година

Vesti +