ТОП ВЕСТИ Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » ТОП ВЕСТИ

категорија: ТОП ВЕСТИ

+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Лукаревска на трибината „Резултати што прават разлика“: Изградбата на коридорите ќе донесат 8.000 нови работни места и раст од 2 % на БДП годишно

Vesti +
Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска во обраќањето на денешната трибина „Резултати што прават разлика“ кусо се осврна и на успесите на СДСМ во изминатите...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Лукаревска од трбината во Битола: Мицкоски да одлучи, или е за ЕУ или е за Левица

Vesti +
На денешната трибина „Резултати што прават разлика“ одржана во Битола, заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска посочи дека е време како држава да го заокружиме...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на оштетената

Vesti +
На 26.05.2023 во 13.00 часот на подрачјето на Аеродром полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево го лишиле од...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Во Скопје се одржа првиот Фестивал за домување и се отворија прашања поврзани со домувањето и потребите на младите, учество зедоа и експерти од Исланд и Шведска

Vesti +
Вчера, во Паркот на Франкофонијата во Скопје се одржа првиот „Фестивал за домување: Безбедно, достоинствено и пристапно домување за сите“ во организација на Организацијата за...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Голем интерес за отворениот ден, Петровска порача дека е задоволство да се биде помеѓу кавадарчани на приказот на воени возила и опрема

Vesti +
Министерката за одбрана Славјанка Петровска и амбасадорката на САД во Северна Македонија Анџела Агелер, денеска заедно со граѓаните присуствуваа на Отворениот ден во Кавадарци, кој...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Трајчулески на трибината „Резултати што прават разлика“: Квалитетната инфраструктура е пресудна за квалитетот на животот на нашите граѓани

Vesti +
Kвалитетната инфраструктура е пресудна за квалитетот на животот на нашите граѓани, тие мораат да добијат најдобри услови за живот, тука, дома, во Македонија, порача претседателот...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Коп: Бесмислици се дека може да има подобар договор, Северна Македонија го има најдобриот договор што можеше да се добие

Vesti +
Втората фаза ќе почне во моментот кога Северна Македонија ќе ја смени Преамбулата во Уставот за да го вклучи бугарското малцинство, заедно со седумте етнички...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Коп: Реформите се клучни, а Бугарија е помалку важно билатерално прашање поврзано со евроинтеграцијата

Vesti +
Нема ново вето, ако Преамбулата на Уставот се смени, тогаш втората фаза од преговорите е автоматска и не може да има вето таму, истакна холандскиот...
+БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Бојчева-Терзијан од Народната банка: Растот на зелените финансии ‒ поддршка на енергетската транзиција на економијата

Vesti +
На бизнис-форумот „Економски перспективи за предвидлив развој“ во организација на агенцијата „Марили“ учествуваше директорката на Секторот за монетарна политика, истражување и статистика при Народната банка,...