15.8 C
Скопје
21/Сеп/2021
Vestiplus.mk
Home » Во тренд...

категорија: Во тренд…

+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Лажните вести на Мицкоски наидоа на „вистиномерот“ Заев

В+
Одговорното настапување, укажувањето почит кон политичкиот противник и давањето внимателно избрани изјави поткрепени со факти на синоќешниот дуел потврдија дека премиерот Зоран Заев има план...
+ Centar БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Уште една позитивна вест, раст на просечна плата од 4,8% во споредба со лани

В+
Просечната исплатена нето-плата по вработен во јули годинава изнесувала 28.540 денари и е за 4,8 отсто поголема од истиот месец лани, соопшти Државниот завод за...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Мицкоски се поистовети во Груевски, со вокабуларот и настапот ја доведе во прашање партиската функција

В+
Безидејноста и немањето понуда и решенија во опозициските редови одново се потврдија на вчерашниот дуел меѓу претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

МОН: повторно активни конкурсите за стипендии за ученици запишани во дуални паралелки и во тригодишно средно стручно образование

В+
Во насока на целосна распределба на фондот на ученички стипендии предвидени за оваа учебна 2021-2022 година, Министерството за образование и наука објави повторени конкурси за...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Шекеринска почесен гостин на Националната гарда на Вермонт: се разгледуваат можности за обуки на наш кадар за цивилна заштита и спасување

В+
„Цврсто сме убедени во бенефитот кој и нашата Армија и Националната гарда на Вермонт го имаат од исклучително интензивната меѓусебна соработка. По успешната реализација на...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

152 сообраќајни прекршока во Скопје, 45 за брзо возење

В+
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Каква е состојбата на патиштата?

В+
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата објавена од Брима, да се извини за ваквото дезинформирање и на граѓаните и на Владата

В+
– На вечерашното гостување на телевизијата Канал 5, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ изнесе целосно неточна информација дека анкетата на Брима, објавена денеска од страна на...
+ MeteoCentar Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Облачно и дождливо време, од вторник значиетелен пад на температурите

В+
Времето денеска ќе биде малку до умерено облачно и нешто потопло. Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до...
+ Centar Showbiz Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Тага до небо: Почина Марина Туцаковиќ: Најпознатиот текстописец на Балканот ја загуби борбата за живот

В+
По тешката болест на 67 -годишна возраст почина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ Таа напиша бројни хитови со најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна Југославија....