Vestiplus.mk
Home » Во тренд...

категорија: Во тренд…

+ Centar БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Нова цена на горивата

Vesti +
Утре регулаторната комисија за енергетика се очекува да ги соопшти новите цени на горивата. Според последните движења на берзата се очекува можно намалување на горивата,...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

183 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
+ БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Анкета за финансиската писменост на Народната банка: Половина од младите од 13 до 15 години велат дека знаат делумно да располагаат со парите

Vesti +
Околу половина од младите помеѓу 13 и 15 години сметаат дека не располагаат со доволно знаење за управувањето со парите. Најголемиот дел од нив учат...
+ Centar БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Ново значително поевтинување на бензините – Еве ги новите цени

Vesti +
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
+ БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Vesti +
За прв пат во историјата, идеја и говорник од Балканот завршија во „избор на уредникот“ (editor’s pick) на официјалниот канал на TED на YouTube, рангирајќи...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

171 санкциониран возач во Скопје, 70 за брзо возење

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се...
+ Centar Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Ковачевски: Секој пратеник има обврска да носи одлуки што значат подобра иднина за оваа и идните генерации

Vesti +
„Секој пратеник слободно гласаше за заклучоците за почетокот на преговорите со ЕУ, истото треба да биде и со уставните измени. Се работи за вклучување на...
+ Centar Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Директорот на БЈБ, Сашо Тасевски оствари историска средба со полицискиот генерал-полковник Константинос Скумас во Атина

Vesti +
Денеска (28.07.2022) делегација од Бирото за јавна безбедност предводена од директорот м-р Сашо Тасевски оствари работна посета на седиштето на полицијата на Елинската Република во...
+ Centar БИЗНИС Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Одлична вест: Ново значително намалување на цената на дизелот

Vesti +
Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,42% во однос на одлуката од...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Ковачевски: Денешниот ден е впишан во меморијата на солидарно Скопје, им оддаваме почит на жртвите од катастрофалниот земјотрес

Vesti +
Денешниот ден кога одбележуваме 59 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје, е датум кој е врежан во меморијата на градот на солидарноста, порача претседателот Владата...