Vestiplus.mk
+CentarВо тренд...КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Двоцифрен број на новозаразени, но има и починати – Коронавирус статистики

Денеска се регистрирани 53 нови случаи на коронавирус, а биле направени 1185 тестови.

Најголем дел од заразените се од Скопје односно 38 лица.

Регистрирани се и двајца починати, но и 94 оздравени лица.

Можеби ќе ве интересира...

Македонија во солзи: Го убил и закопал братот во дворот – злосторство во Гиновце

Vesti +

Приведен криминалец баран со потерница, осуден на 15 години затвор

В+

Кичевски: Тендери, пари и бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се причина за кавгите во Скопје

Vesti +

СДСМ: На Мицкоски и Апасиев им се случи нов изборен пораз, двојна победа на Ковачевски и коалицијата на СДСМ

Vesti +

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

Vesti +

Шахпаска: После 40 години Кавадарци добива целосно нов објект – детска градинка, која ќе започне со работа до крајот на оваа година

Vesti +