Кујна Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Кујна

категорија: Кујна

+Кујна

Месото никогаш не било помеко и посочно, сето тоа благодарение на една необична состојка! -ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОБАЈТЕ ЈА ЧОРБАТА СО ЌОФТЕ И ЈУДЛИ

Vesti +
Домашната супа со тестенини или кнедли се прави со пилешко, говедско или телешко месо. Заменете го ова месо со мелено месо и додадете ќофтиња во...
+КујнаМозаик

ЛЕБ КОЈ ТОПИ МАСТИ – Првото јадење што го исфрлате од исхраната кога започнувате диета, но грешите

Vesti +
Обично кога започнуваме диета, лебот е првата храна што ја исфрламе од исхраната. Што ако ви кажеме дека сега можете да уживате во свежо печен...
+Кујна

КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ НАЈДОБРИОТ ДОМАШЕН ЛЕБ: Станете мајстор за месење со 8 едноставни трикови

Vesti +
Тешко е да се најде леб во пекара или продавница што е повкусен од оној што самиот си го замесил. Се чини дека рецептите, големините...
+Кујна

Во време на поскапување: Направете си домашен путер – од само една состојка

Vesti +
Секој ден повторно и повторно сме изненадени од цените на храната во продавницата, а особено од тоа колку чини путерот. Бидејќи сите сме навикнати да...
+Кујна

Сочни БУРГЕРИ со сланина и сирење – Совршен рецепт КАКО ОД РЕСТОРАН

Vesti +
Ако хамбургерите се вашата омилена храна, а би сакале да ги направите дома, ова е совршен рецепт за двајца! Состојки: 300 грама мелено говедско месо,...
+КујнаМозаик

Најголемите грешки што ги правите при печењето на скара: „Поради нив и доброто месо излегува лошо“

Vesti +
Со доаѓањето на сончевите и топли денови, започнува времето на печење на скара и уживање во свеж воздух, но дали знаевте дека секогаш кога ќе...
+Кујна

Гответе тестенини без вода: Погледнете во што е тајната

Vesti +
На прв поглед, готвењето тестенини без вода изгледа невозможно. Американскиот експерт за храна и готвење Харолд Мекги препорачува тестенините да се варат во мала количина...