Vestiplus.mk
Home » Кујна

категорија: Кујна

+ Кујна Мозаик

Пробајте „балкански кавијар“: За многумина ајварот е повеќе од храна и е предмет на бројни дебати

Vesti +
Ајварот е познат гастрономски специјалитет од култен статус на Балканот. Но, за многумина тоа е повеќе од храна. Тој важи за извор на гордост, припадност...
+ Кујна Мозаик

Најдобар избор за здрав појадок: Јајцата можат да ви помогнат да ослабете, еве и како

Vesti +
Истражувањата покажаа дека едно јајце не го зголемува нивото на холестерол. На него влијае внесувањето на заситени масти, а не внесувањето на холестерол каков што...
+ Кујна

ВИСТИНСКА ГУРМАНСКА РИБЈА ЧОРБА: Лесна за подготовка, а еден трик од врвни готвачи ќе и даде посебен мирис

Vesti +
Рибјата чорба е најдобра кога во неа ќе се стават неколку видови риби. Многумина велат дека подготовката на рибја чорба е вистинска уметност кога станува...
+ Кујна

СИТЕ ГИ ПРАВААТ ОВИЕ 3 ГОЛЕМИ ГРЕШКИ: Многу грешите доколку го правите ова при подготвувањето тестенини

Vesti +
Се чини дека не постои универзален рецепт за подготовка на тестенини и дека секој има одредени навики при подготовка на овој специјалитет. Сепак, некои митови...
+ Здравје Кујна Мозаик

Експертите предупредуваат: Постои специфичен знак дека компирот не се јаде и дека е опасен по здравјето

Vesti +
Сепак, не секој компир се јаде. Компирите се храна што често ја оставаме во оставата многу подолго отколку што треба, па не е невообичаено да...
LIFE Здравје Кујна

Овој домашен пијалок е вистинска ИМУНИТЕТСКА БОМБА: Едноставно подгответе го САМИ

Vesti +
Се за добро здравје собрано во една чаша. Ако ги следите и подготвувате домашните рецепти за подобрување на имунитетот, сигурни сме дека сите тие содржат...