Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев: Со реконструкцијата на „Римскиот пат“ од Битола кон античкиот локалитет Хераклеа Линкестис, ги приближуваме вредните историски локалитети поблиску до граѓаните и туристите

Ги чуваме нашите културни наследства за идните генерации. Со реконструкцијата на „Римскиот пат“ од Битола кон античкиот локалитет Хераклеа Линкестис, ги приближуваме вредните историски локалитети поблиску до граѓаните и туристите.

Ја зајакнуваме прекуграничната соработка во регионот, со цел да го зголемиме квалитетот на туристичката понуда почнувајќи од Битола преку Преспа до Корча.

Можеби ќе ве интересира...

Две лица во Скопје осомничени за недозволено поседување оружје 11Ное 22

Vesti +

Граѓанска трибина на СДСМ „Силно и одлучно кон иднината“ во Струмица

Vesti +

Руска армија: Украинските воздушни бази се оневозможени

В+

220 санкционирани возачи во Скопје: 92 за брзо возење

Vesti +

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со породен дожд

В+

Приведени крадци од Скопје

В+