Vestiplus.mk
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Владата за вечерва закажа седница

Владата на Република Северна Македонија вечерва ќе ја одржи својата редовна 12-та седница, која ќе се одржи преку видеоконференциска врска.

На дневен ред на оваа седница се повеќе теми од економските мерки за справување со последиците од КОВИД-19 и од образованието.

За одлуките од седницата, која ќе започне во 20:00 часот, јавноста ќе биде информирана преку соопштение.

Можеби ќе ве интересира...

Реакцијата на Фон дер Лаен кога погледна кон жртвите во Буча (ВИДЕО)

Vesti +

41 санкционирани возачи на мотоцикли во Битола, три мотоцикли одземени

Vesti +

111 санкционирани возачи во Скопје, 37 за брзо возење

Vesti +

Сончево време со температура до 22 степени

В+

Британски научник објаснува: „Коронавирусот нема никогаш да исчезне, а ни вакцината нема да го запре“

В+

Вицепремиерот Маричиќ во еднодневна посета на Црна Гора

Vesti +