Vestiplus.mk
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Нов црн рекорд: Рекордни 1085 новозаразени од ковид 19 во Македонија

Нови 1085 нови случаи на коронавирус се регистрирани во изминатите 24 часа, дознава Centar.mk

Засега нема информации за тоа дали има починати.

Повеќе детали се очекуваат, откако официјално, Министерството за здравство ќе ги соопшти целокупните статистики, кои во изминативе денови се испраќаат со задоцнување.

Можеби ќе ве интересира...

ПЛАН ЗА ДИЕТА ОД ТЕСЛА: На неговото мени, овие намирници се забранети, а ние ги сметаме за здрави

Vesti +

Екс украински амбасадор: Се стравува дека Русија ќе ја нападне Полска

В+

Кастриот Реџепи: „ Не нови избори, не нов застој, не нови поделби, туку стабилно мнозинство, брза рекострукција на владата ако е неопходна и многу, многу работа, работа за нашиот народ, давање максимум за добра иднина”

В+

Спасовски: Да не се прават манипулации Центар за странци има од 2001 година

В+

Заев: Градоначалниците да му служат на народот, а не да владеат со него

В+

СДСМ: Одредбите во македонскиот Устав не може да се почитуваат селективно, Мицкоски продолжува со неодговорно однесување

Vesti +