Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

98 санкционирани возачи на мотоцикли

Во текот на вчерашниот ден (03.08.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 98 возачи, од кои 30 биле исклучени од сообраќај. Од нив, 62 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 21 возеле без возачка дозвола, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Уапсени тројца скопјани кои го запалиле „аудито“на Шилегов

Vesti +

Скопјанец осомничен во Прилеп за недозволена трговија со над 45 килограми марихуана помешана со тутун

Vesti +

Познатата формула на Алберт Ајнштајн за да имате пари секогаш: Еве кои решенија на познатиот научник ги користат многу богати луѓе

Vesti +

Николовски: Подготвуваме план за раст на приносите на пченица, планираме да станеме увозно независни

В+

СДСМ: Зошто Арсовска крие дека била менаџер на фирма за продажба на автобуси

В+

Од утре променливо облачно време со локален дожд

В+