Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

57 санкционирани возачи на територија на СВР Битола

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (26.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола изречени се вкупно 57 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 10 санкции, 11 мерки за брзо возење, четири санкции за нерегистрирани возила, осум мерки за користење на мобилен телефон. Изречени се четири санкции за возење под дејство на алкохол.

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Од денеска задолжително носење зимска опрема во автомобилите – Каква е состојбата на патиштата?

Vesti +

Што можете, а што не можете да понесете со себе од авионот – Еве што земаат патниците како сувенири

Vesti +

Ја зголемуваме минималната плата на 18.000 денари, платите растат во сите сектори, кажа Георгиевска

В+

159 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Vesti +

Темпераментот на жената го открива крвната група: Ова многу ќе ве изненади

Vesti +

Бугарското МВР ја избриша веста за апсењето на Борисов

В+