Ова е природно решение…

Три или четири лимони треба да се исечат на половина и да се стават на решетките од рерната и да се остават да отстојат преку ноќ. Одржете ја вратата на рерната отворена.

Следното утро затворете ја рерната и вклучете ја на тивок оган неколку минути. Оставете го целосно да се излади, а потоа фрлете ги лимоните во ѓубре.

Вашата кујна ќе мириса прекрасно, а со денови нема да има муви на повидок!