Vestiplus.mk
+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Ужас: Малолетен скопјанец силувал своја другарка

Вчеравечер во 00.45 часот во Полициската станица Центар, 43-годишна жена од Скопје пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од нејзин малолетен другар.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Илиевски до Димитриевски: Признавте дека општината не може да изгради канализација во Романовце и сега пак го давате тоа исто лажно ветување

В+

Ковачевски – Борел: Преговорите со Северна Македонија треба да почнат без дополнително одлагање

В+

Приведен крадец во Штип, украденото вратено на сопственикот

Vesti +

Битиќи: Според проекциите минималната плата до 2026 година ќе достигне до 22 илјади денари

В+

Трагедија: Познати деталите за тешката сообраќајка во која загина скопјанец

В+

Короната коси: Нови 410 случаи на ковид, починаа 10 лица – најмладиот на 50 години

В+