возачи Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » возачи
+МАКЕДОНИЈА

195 санкционирани возачи во Скопје, 50 возачи на мотоцикли

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
+МАКЕДОНИЈА

206 санкции за возачи што возеле пребрзо

Vesti +
Во текот на вчерашниот ден (23.06.2022), Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила што...
+МАКЕДОНИЈА

339 санкции за возачи што возеле пребрзо

Vesti +
Во текот на вчерашниот ден (22.06.2022), Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила што...
+МАКЕДОНИЈА

85 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

Vesti +
На 11.05.2022 во времето од 14 – 20 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило...
+МАКЕДОНИЈА

41 санкционирани возачи на мотоцикли во Битола, три мотоцикли одземени

Vesti +
Во текот на вчерашниот ден (28.04.2022) во периодот од 13.00 до 19.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање...
+МАКЕДОНИЈА

19 возачи на комбиња и автобуси возеле пребрзо на територија на СВР Тетово

Vesti +
Полициски службеници на СВР Тетово денеска (25 јануари) од 7 до 10 часот, спровеле акциска контрола на брзината со која се движат возилата надвор од...
+МАКЕДОНИЈА

148 санкционирани возачи во Скопје, 33 за брзо возење

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.11.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
+МАКЕДОНИЈА

25 санкционирани возачи за затемнети стакла

Vesti +
Во периодот од 04.10.2021 до 11.11.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), при...
+ЛокалноМАКЕДОНИЈА

38 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово

Vesti +
Денеска (08.09.) полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија...
МАКЕДОНИЈА

Казни за 220 возачи за еден ден во Скопје, 51 за брзо возење

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...