Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

195 санкционирани возачи во Скопје, 50 возачи на мотоцикли

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 195 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 32 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, 50 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се 10 мерки за нерегистрирани возила, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за користење мобилен телефон…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Тренчевска: Инвестираме во детската заштита, за само 100 дена, издадени се осум решенија за​ отворање на нови градинки

Vesti +

ГО ОДЛОЖУВАТЕ АЛАРМОТ? Како конечно да престанете да го правите тоа и да станете на време

Vesti +

Ковачевски и премиерите на земјите од ЈИЕ членки на НАТО на состанок во Софија

Vesti +

ШОК: Наместо да слави роденден 24-годишно момче од Ресен почина од Ковид – Пред десетина дена правело свадба

В+

8 април неработен ден за припадниците на ромската заедница

Vesti +

Заев: Северна Македонија самостојно ја создава својата иднина со јасна визија за патот до неа

В+