Се стопи добивката на Витаминка за 60 отсто во првото тромесечје од годинава
Vestiplus.mk
+БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Се стопи добивката на Витаминка за 60 отсто во првото тромесечје од годинава

Прилепската прехранбена индустрија „Витаминка” АД нотираше позитивен финансиски резултат од работењето во првите три месеци од годинава. И покрај тоа, кај прикажаните бројки со кои се сумираат активностите, видливи се поместувања во однос на истиот период од 2022, пишува Пари.мк.

Добивката по оданочување е намалена за 60 проценти и е во износ од 5,598 илјади денари, односно 90,8 илјади евра за првото тромесечје од годинава.

Можеби ќе ве интересира...

Владина делегација положи венец свежо цвеќе на спомен обележјето на партизанските гробишта во Бутел во чест на 9 Мај

Vesti +

121 сообраќајни прекршоци во Скопје, 17 за брзо возење

Vesti +

Санкционирани 183 непрописно паркирани возила на територијата на Општина Центар

Vesti +

Внимание: 9 знаци кои предупредуваат дека вашиот црн дроб е полн со токсини

Vesti +

Лакомите газди на фирми кои не ги намалија цените на производите ќе останат без субвенции

Vesti +

АКО САКААТ ЕСКАЛАЦИЈА, АЈДЕ ДА ЕСКАЛИРАМЕ! Украина ќе ја нападне Москва ако Русија го нападне Киев

Vesti +