Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: На повидиок нов скандал, Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ да објаснат која е нејзината улога во палењето возила?

По информациите во медиумите градоначалничката Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ треба да објаснат пред граѓаните која е нејзината поврзаност или улога во палење на возило? Очигледно на повидок е нов скандал поврзан со Данела Арсовска, градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ. Според информациите на медиумите Аросвска била повиканата на разговор во политиција станица поврзано со случај со закани и опожарување на возило на извршната директорка на Сојузот на Стопански комори, се вели во соопштението од СДСМ.

Од партијата наведуваат дека извршната директорка и првиот човек на Сојузот на стопански комори кој ја презеде раководната позиција во Комората по изборот на Арсовска за градоначалничка биле изложени на разни притисоци, закани по нивниот живот и животот на нивните семејства.

Ова се сериозни индиции за голем скандал и затоа Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ треба да излезат пред граѓаните и да одговорат:

Од СДСМ прашуваат каква е поврзаноста на Арсовска во заканите и палаењето на возилото? Дали Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаеле за ова?

Можеби ќе ве интересира...

Нова цена на горивата

В+

Расте бројот на новозаразени и починати: 399 нови случаи, 17 лица починале од коронавирус

В+

Лукаревска: Проритет на сите политички субјекти треба да биде решавање на кризата и изнаоѓање на добробит за граѓаните

В+

Ковачевски: На 9 Мај гордо ги славиме победата над фашизмот и големата идеја за Европа

В+

Во дебарско пронајдени парцели со канабис од кој на црниот пазар би се добила марихуана во вредност од околу 500.000 евра

Vesti +

Приведени двајца разбојници во Скопје

Vesti +