Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Членството во НАТО е историски успех за граѓаните и државата, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да нанесува штета врз државните и националните интереси

-Нашата татковина, нашите граѓани веќе ги живеат историските успеси кои ги чекавме 30 години. Ние сме НАТО, полноправна и рамноправна земја членка на најголемиот воено-безбедносен сојуз, Република Северна Македонија за првпат учествуваше на Самит на НАТО како нејзина полноправна членка. Нашето членство во НАТО е реализација на нашата стратешка и национална цел поставена уште од независноста, соопшти СДСМ.

„Додека премиерот Зоран Заев и нашата државна делегација посветено работат за иднината на државата, за сите граѓани, додека во тек е дипломатска офанзива за деблокада на провесот на интеграција во ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште подлабоко тонат во деструктивната матрица.

Откако доживеаја тотално фијаско на протестите и блокадите, сета нервоза и агресија ја канализираат во нови опструкции и блокади.

Таквата деструктивност, оваа дезориентирана партија ја доведе до степен отворено да работат против највисоките национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски е партија заглавена во режимската матрица, партија што знае само за блокади и деструкции.

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски е најнеодговорната, најнедржавничка опозиција во светот и затоа уште долго ќе биде казнувана од граѓаните.“ – се вели во соопштението.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Ковачевски на средба со Н.В. шеикот Мухамед бин Рашид Ал Мактум премиер на Обединетите Арапски Емирати

Vesti +

Во недела изменет режим на повеќе линии од јавниот превоз

Vesti +

Сончево и топло време со мала до умерена облачност

В+

Објавена прогноза за следната недела: УХМР соопшти какво време не очекува

В+

Ковачевски за „Ди Пресе“: Русија има интерес од замрзнати конфликти на Балканот

Vesti +

Сите ја правиме истата грешка: Доктор објасни во кои ситуации НИКОГАШ не треба да пиете вода

Vesti +