Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Приведено лице во Кавадарци за издржување затворска казна

На 21.09.2022 на ул.„Шишка“ во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци, со судска наредба, го привеле Р.С.(43) од Кавадарци за издржување казна затвор од една година.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на затворската казна.

Можеби ќе ве интересира...

Фросина Ременски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Vesti +

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски – докажаниот извор на лажни вести, стојат зад протести на кои се навредуваат новинари

Vesti +

Ослободете се од стомакот со помош на три вредни намирници

В+

Пронајдени две неексплодирани рачни бомби кај с.Дебарца

Vesti +

МЗ: Во тек е трансплантација на срце и бубрези на клиниките за Кардиохирургија и Урологија

Vesti +

Сончево и студено со утрински температури и до -10 степени

В+