Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведено едно лице во Гостивар по распишана потерница

Вчера (11.07.2021) околу 15.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 50-годишниот Х.К. од Скопје, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „кражба“, по кого била распишана и потерница.

По приведувањето, Х.К. спроведен е во Казнено-поправната установа Затвор „Скопје“ во Скопје за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е решето, да се извини за хистеријата што синоќа ја ширеше преку соопштенија

Vesti +

Николовски од Крива Паланка: Во недела од Крива Паланка ќе дојде најголемата историска победа, граѓаните ќе покажат дека реализираното има свое име и презиме – СДСМ

В+

По 19 години, заврши учеството на Армијата на Северна Македонија во мировната мисија во Авганистан

Vesti +

Теренска вакцинација за петок 30.07.2021година

Vesti +

Лукаревска во Крушево: Наместо поделби на подобни и неподобни, денес градиме едно општество за сите

В+

Царовска: Со поддршка на Алкалоид отворивме дуална паралелка за фармацевтски техничар во средното медицинско училиште во Скопје

Vesti +