Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

Денеска (27.09.2022) по претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, лишен е од слобода А.Е.(41) од Кавадарци.

Тој бил баран врз основа на централна потерница за доиздржување на затворска казна за сторени три кривични дела „тешка кражба“, казниви по член 236 и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ по член 383 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Секој има право на самоопределување, а државите одлучуваат како граѓаните да ги остваруваат правата

В+

Обвининение за тројца гинеколози кои на родилката во Струга и’ отстранија здрави органи

В+

(ВИДЕО) Ковачевски до Ковачки: Вие не може да викате „стани Славјанка“, вие може да крадете микрофон како вашите колеги од партијата

Vesti +

Спасовски од Арачиново: Изградивме 60 училишта и 60 градинки, една ќе има и тука

В+

Трагедија: Имаше само 50 години, зад себе остави три малолетни деца – ненадејно почина поранешниот пратеник на СДСМ

Vesti +

Костадиновска-Стојчевска – Маргарити: Има простор за многу заеднички проекти во културата

В+