Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер од Охрид

На 24.07.2021 во 20.10 часот на ул.„Бистрица“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Љ.Д.(45) од Охрид затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Тасевска: Средствата за активни мерки за вработување со ребалансот на буџетот се предвидени на историски највисоки 1.66 милијарди денари

Vesti +

Филипче: Продолжувам да работам во интерес на пациентите и здравствените работници

Vesti +

Вакцините го намалуваат ризикот од продолжен КОВИД

Vesti +

Важни информации за мерката “Викенд без ДДВ”

В+

Честитка на генералниот секретар Николовски за Денот на Армијата: Вие сте столбот на нашата одбрана, почитувана Армија која е дел од НАТО сојузот

Vesti +

Николовски: Од доаѓањето на власт на СДСМ субвенциите за земјоделците се пораснати за 300 отсто

В+