При преглед кај грчки државјанин, пронајдени 1250 кутии шверцувани цигари
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

При преглед кај грчки државјанин, пронајдени 1250 кутии шверцувани цигари

Денеска (07.12.2022) во 00.15 часот на граничен премин Стар Дојран, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Стар Дојран, во координација со царински службеници откриле кривично дело „криумчарење“ по член 278 од Кривичниот законик.

При преглед во патничко возило „ауди А8“ со црногорски национални ознаки, управувано од С.П.(66) од Република Грција, во посебни прегради во багажникот биле пронајдени 1250 кутии цигари за кои не поседувал документација. Возилото и цигарите биле преземени од Царинската управа за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира...

Арсовска бара избори за Градското собрание, советниците порачуваат: „Ќе се распуштиме заедно со неа само да излеземе од агонијава“

Vesti +

За колку тегли мед на Мицкоски пропадна најавата за 100 електрични автобуси во Скопје?

Vesti +

Тешко повреден мотоциклист во Прилеп

В+

Се огласи Филипче: Има потврдени 10 жртви, бројката може да порасне – да не се шпекулира

В+

Царовска: Со поддршка од ЕУ градиме нов интегриран систем на податоци за основно, средно и високо образование, алатка која ќе го олесни одлучувањето и ќе ја забрза дигитализацијата

Vesti +

Прегазен велосипедист на паркинг во Скопје – мажот итно пренесен во болница со тешки повреди

Vesti +