Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Пред нас е уште еден продолжен викенд- ова е листата на останати неработни денови до крајот на годината

Полека но сигурно доаѓаме и до крајот на оваа 2020 година, во истата ни следи уште еден продолжен викенд, а тоа е 23 октомври.

Вкупно остануваат уште 2 неработни денови за сите граѓани на Македонија до 2021 година, а тоа се:

23 октомври (петок), Ден на Македонската револуционерна борба;

8 декември (вторник), Св. Климент Охридски;

За граѓаните од католичка вероисповед

1 ноември (недела), Празникот на сите светци;

25 декември (петок), првиот ден на Божиќ;

За граѓаните припадници на албанската заедница во РМ

22 ноември (недела), Ден на албанската азбука

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ

21 декември (понеделник), Ден на наставата на турски јазик.

Можеби ќе ве интересира...

Со нова иновативна опрема Водно заштитено од пожари

Vesti +

Солидарно и праведно е сега кога штрајкуват, платата да им ја надомести организаторот на штрајкот, СОНК! – вели Тренчевска

В+

Маричиќ од Аеродром: Нашите проекти се за чист воздух и хумани услови за живот, затоа во недела победува Најдоброто!

В+

УХМР најавува обилни врнежи од дожд – Кога да очекуваме стабилизација?

В+

Анкета на Рејтинг: Шилегов со 8,7% предност пред Арсовска во првиот круг

В+

Полицијата не мирува: Кај повеќе млади скопјани најдени различни врсти на дрога

Vesti +