Петок и вторник неработни денови - уште еден продолжен викенд останува до крајот на годинава
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Петок и вторник неработни денови – уште еден продолжен викенд останува до крајот на годинава

До крајот на оваа 2020 година ни следува уште еден продолжен викенд, а тоа е на 23 октомври, Денот на Македонската револуционерна борба кој паѓа во петок.

Вкупно остануваат уште 2 неработни денови за сите граѓани на Македонија до 2021 година, а тоа се:

23 октомври (петок), Ден на Македонската револуционерна борба;

8 декември (вторник), Св. Климент Охридски;

За граѓаните од католичка вероисповед

1 ноември (недела), Празникот на сите светци;

25 декември (петок), првиот ден на Божиќ;

За граѓаните припадници на албанската заедница во РМ

22 ноември (недела), Ден на албанската азбука;

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ

21 декември (понеделник), Ден на наставата на турски јазик.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Мицкоски срамно го понижи и јазикот и државата, на Конгрес на ЕПП како регистерска табличка

В+

НУРЕДИНИ: Нема да дозволиме увоз на РДФ додека не се обезбедат услови за соодветна контрола

Vesti +

Болни зборови: Таткото на Матеј раскажа што побарала ќерка му

Vesti +

Медуза тврди: Околу 40.000 Вагнерци биле убиени, исчезнати или дезертирани

Vesti +

Маричиќ: Во последните години ја зголемивме соработката со влијателна Франција

В+

Започнува Конференција на ОБСЕ задно со медитеранските партнери во Јордан

Vesti +