Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Пожарот во Кочани е локализиран – Скопските пожарникари пристигнаа

Скопските пожарникари во Кочани. Пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола !!!, соопшти Петре Шилегов, градоначалник на Скопје.

Пожарникарите остануваат цела ноќ за да се спречи евентуално повторно ширење на пожарот, рече Шилегов.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Подгответе се: Влажен бран над Македонија од среда – следува дожд и сннег

По влијание на влажен бран во среда и во четврток времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Локално врнежите ќе имаат пообилен карактер. Прогноза за 30.11.2022 Минимална температура: 0°C до 5°C Максимална температура: 4°C до 9°C Облачно со повремени локални врнежи од дожд,... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Руски нутриционист открива кој не треба да јаде кромид

В+

Ковачевски до фудбалерите: Нема за што да жалите

Vesti +

Каевски за НТВ: Важно е да имаме функционално мнозинство во Собранието за да можат да се донесат законите во интерес на граѓаните

Vesti +

Солидарно и праведно е сега кога штрајкуват, платата да им ја надомести организаторот на штрајкот, СОНК! – вели Тренчевска

В+

Вело Марковски објаснува: Како да разликуваме обичен грип од коронавирус?

В+

249 санкционирани возачи во Скопје, 60 за брзо возење

Vesti +