Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Пожарот во Кочани е локализиран – Скопските пожарникари пристигнаа

Скопските пожарникари во Кочани. Пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола !!!, соопшти Петре Шилегов, градоначалник на Скопје.

Пожарникарите остануваат цела ноќ за да се спречи евентуално повторно ширење на пожарот, рече Шилегов.

Можеби ќе ве интересира...

Филипче: Воведуваме задолжителна вакцинација за сите кои земаат плата од државата

В+

Приведено лице од скопско, фатено по кражба на мотоцикл

Vesti +

Скандал во Германија: вакцинирале деца со погрешна вакцина против Ковид-19

В+

Путин остро реагирал кога Макрон му го споменал Мариупол

Vesti +

204 сообраќајни прекршоци во Скопје, 65 за брзо возење

Vesti +

Едно лице повикано во полициска станица откако вршело притисок на гласачко место врз гласачите

В+