Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Ова се градоначалниците кои ќе добијат поддршка за реизбор од страна на Заев

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција ги наброја општините од чии градоначалници е задоволен како работат, но рече дека сепак реакциите на народот ќе бидат пресудни дали тие повторно ќе бидат кандидирани на претстојните локални избори.

„Лично јас имам свои ставови. Ќе застанам зад неколку кандидати, Валандово, Богданци, Дојран, Конче, Кочани, Штип, Старо Нагоричани Крушево, Маврово Ростуше, Демир Капија“, рече Заев.

Можеби ќе ве интересира...

Објавени првичните резултати: Вучиќ има повеќе од 70 отсто од гласовите

Vesti +

Сончево и многу топло со температури до 38 степени

В+

СДСМ со моќна порака: Историски најголемо покачување на пензиите и дополнителна помош за секој пензионер од 1.000 денари

В+

Приведени две лица на автопатот Тетово-Гостивар, пронајдени кокаин и марихуана

В+

Прво се заканувал со пиштол, а потоа почнал да фрла со предмети по камион

В+

Мицкоски се поистовети во Груевски, со вокабуларот и настапот ја доведе во прашање партиската функција

В+