Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Ова се градоначалниците кои ќе добијат поддршка за реизбор од страна на Заев

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција ги наброја општините од чии градоначалници е задоволен како работат, но рече дека сепак реакциите на народот ќе бидат пресудни дали тие повторно ќе бидат кандидирани на претстојните локални избори.

„Лично јас имам свои ставови. Ќе застанам зад неколку кандидати, Валандово, Богданци, Дојран, Конче, Кочани, Штип, Старо Нагоричани Крушево, Маврово Ростуше, Демир Капија“, рече Заев.

Можеби ќе ве интересира...

Уште една голема загуба на русите: Во близина на Харков е убиен генерал-мајор на руската армија

В+

Лукаревска: Државата врати 4 милијарди денари на граѓаните, Мој ДДВ има 440 илајди корисници

В+

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Vesti +

Царовска во Кочани: Најдобро е кога од наставниците ќе се слушне дека реформите се успешни и се тече според планот

В+

СДСМ: Бадијала ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за Богоев, оваа партија не може да излезе од сенката на Левица

Vesti +

145 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

Vesti +