Vestiplus.mk
КОРОНАВИРУССВЕТ

Најтешкиот ден од пандемијата во Црна Гора: 8 починати, 40 отсто од тестираните позитивни

Нов негативен рекорд со коронавирусот е забележан во Црна Гора, каде во последните 24 часа се регистрирани 296 новозаразени со коронавирус и осум смртни случаи, соопшти денеска Институтот за јавно здравје.

Анализирани биле 749 примероци со сомневање за Ковид-19, што значи дека се
заразени околу 40 проценти од тестираните лица. Најмногу нови случаи се од Подгорица, 82 и Никшиќ, 79. Во земјата во моментов има 3.448 активни случаи, соопштија здравстве

Можеби ќе ве интересира...

Денес ни е објавена тотална хибридна војна – Лавров откри која е главната цел на Западот

Vesti +

Реакцијата на Фон дер Лаен кога погледна кон жртвите во Буча (ВИДЕО)

Vesti +

СЕКОГАШ БИЛ „ТЕЖОК“, ИМАЛ ПРОБЛЕМИ СО ДРОГАТА – ова е момчето осомничено дека со нож си ги убило родителите и дедото

Vesti +

(Фото) Граѓаните да бидат спокојни – Македонија произведува драстично повеќе пченица од 2017ма

В+

Дете почина од гушење со парче од банана

В+

Кулеба: Украина не се предаде и нема да се предаде

В+