Најнова вест: Закани за бомби во НБРМ и десетина училишта низ Скопје
Vestiplus.mk
+CentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Најнова вест: Закани за бомби во НБРМ и десетина училишта низ Скопје

Денеска (07.12.2022) околу 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на електронска адреса на девет средни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна нaправа. Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Исто така, денеска, околу 10.10 часот и од НБРМ било пријавено дека на електронска адреса била упатена закана за поставена експлозивна направа. Веднаш се преземени неопходните мерки за безбедно евакуирање и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Нови 22 починати, 609 нови случаи на коронавирус – еве каде е најкритично

В+

Снег вее на повеќе патни правци низ Македонија – Еве каде има забрани и каква е состојбата

В+

Твитер гори: ВМРО со скафандери цел ден за да го вратат Груевски, СДСМ со скафандери гласаат за економска помош на народот

В+

Почина филологот и научник Атанас Вангелов

В+

Одбележана 100-годишнината од убиството на Ѓорче Петров

Vesti +

Тренчевска: Интересот на жените за дигитални вештини расте, креираме мерки со кои граѓаните стануваат поконкурентни на пазарот на труд

В+