Македонија во тага: Позната е причината за смртта на македонската инфлуенсерка Маја Миа, ја објавила оваа фотографија пред само неколку дена
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Македонија во тага: Позната е причината за смртта на македонската инфлуенсерка Маја Миа, ја објавила оваа фотографија пред само неколку дена

Маја Миа, популарна мејк ап артиска и инфлуенсерка, починала во Африка, јавуваат локалните медиуми.

Маја е Македонка со потекло од Охрид, а во Танзанија живеела повеќе од една деценија.

Сефер Цаноски, директорот на ФОН универзитетот, на својот фејсбук профил соопшти дека таа во петокот сабајле го загубила животот во несреќен случај.

Неодамна Маја беше во Скопје и на социјалните мрежи објави заеднички фотографии со министерот за надворешни работи Бујар Османи. Таа сподели фотографија од кафеана во друштво со поранешниот министер за здравство Венко Филипче.

Маја Миа пред само четири дена ја објавила оваа фотографија на својот инстаграм профил:

Можеби ќе ве интересира...

Извлечени тројца битолчани затрупани со возило во снег на Галичица

Vesti +

Апсење на Клиниката за радиотерапија и онкологија: Земал 100 евра поткуп од пациентка

Vesti +

Петров: На државата и се приоритет енергетиката и борбата со криминалот, а не избори

Vesti +

Врие по комитетите на ВМРО ДПМНЕ, се бара одговорност од Мицкоски – Им бега членството во Левица и другите партии?

Vesti +

Доааѓаат пролетни температури за празниците: Додека Америка е закована во мраз и студ, во Македонија невообичаено високи температури

Vesti +

Младите заслужуваат можност за бесплатни студии

Vesti +