Vestiplus.mk
Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Лукаревска од Крушево: СДСМ води според статистиките, ВМРО-ДПМНЕ е во бунило и се спрема за пораз

„СДСМ ја има најдобрата кадровска и програмска понуда и затоа со Томе Христовски ќе победиме во Крушево“, изјави заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска на партиската трибина. Таа потсети дека програмите за претстојните локални избори, СДСМ ги пишува заедно со граѓаните, слушајќи ги нивните предлози, преку трибините и маалските средби.

-Од друга страна, нашите политички опоненти како се уште да се во некое бунило. Извадија само еден кандидат и се спремаат за повторен пораз. Да не заборавиме дека во 2017 година ни ги оставија општините со големи долгови. На следните локални избори не смееме да дозволиме да се вратиме на расипничкото работење на кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, кажа Лукаревска.

Таа додаде дека „работата е кристално јасна во Крушево“, односно дека социјалдемократите ќе победат на локалните избори, а тоа го покажувале и статистиките и споредбените анализи.

Во своето обраќање пред крушевчани Лукаревска истакна и дека за разлика од единаесетте години режим, изолација и страв последниве четири години веќе се зборува за факти кои овозможуваат единствено добробит за граѓаните и државата.

Можеби ќе ве интересира...

Непријателот не знае што да очекува од нас – Зеленски не открива детали за новата американска воена помош

Vesti +

Сончево и топло време со мала до умерена облачност

В+

Вицепремиерот Битиќи и министерот Бесими на седница на Комисијата за јавно-приватен дијалог: Формираме посебен фонд за средствата од еколошка такса со кој ќе обезбедиме подобри услови за зелен развој

Vesti +

Овие се 3-те знаци од Зодијакот кои имаат најголеми шанси да се збогатат

Vesti +

Супер вест: Драстично намалување на цените нагоривата

Vesti +

„ИМ ПУКАА ДИРЕКТНО ВО ТИЛОТ ИЛИ ВО СРЦЕТО“-Очевидецот Козловски за егзекуциите во Буча

Vesti +