Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Лукаревска од Крушево: СДСМ води според статистиките, ВМРО-ДПМНЕ е во бунило и се спрема за пораз

„СДСМ ја има најдобрата кадровска и програмска понуда и затоа со Томе Христовски ќе победиме во Крушево“, изјави заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска на партиската трибина. Таа потсети дека програмите за претстојните локални избори, СДСМ ги пишува заедно со граѓаните, слушајќи ги нивните предлози, преку трибините и маалските средби.

-Од друга страна, нашите политички опоненти како се уште да се во некое бунило. Извадија само еден кандидат и се спремаат за повторен пораз. Да не заборавиме дека во 2017 година ни ги оставија општините со големи долгови. На следните локални избори не смееме да дозволиме да се вратиме на расипничкото работење на кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, кажа Лукаревска.

Таа додаде дека „работата е кристално јасна во Крушево“, односно дека социјалдемократите ќе победат на локалните избори, а тоа го покажувале и статистиките и споредбените анализи.

Во своето обраќање пред крушевчани Лукаревска истакна и дека за разлика од единаесетте години режим, изолација и страв последниве четири години веќе се зборува за факти кои овозможуваат единствено добробит за граѓаните и државата.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ова дебелее како лудо: Пијалак по кој често посегнуваме, но не треба

Напитокот за кој повеќето луѓе мислат дека е здрав всушност содржи 36 грама шеќер по чаша, што е приближно исто како три големи крофни. Тој е природен и богат со витамин Ц, па што може да тргне наопаку со сокот од портокал? Всушност, овој сок кој често го пиеме е... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Мицкоски е против ЕУ, референдумот е поради негови лични и партиски цели и нема да успее

Vesti +

Премиерот Ковачевски ќе се обрати на настан по повод отворање на ЈОУДГ „Мило мое” во Општина Чучер Сандево

Vesti +

15 починати од кои најмладиот имал 41 година, троцифрен број на новозаразени

В+

МТСП: Градинките ќе продолжат со згрижувачката дејност и во време на штрајк

Vesti +

Заев: 17 ноември, е запишан како ден кога во 1991 година, во Собранието на Социјалистичка Република Македонија беше усвоен Уставот на Република Македонија, прв по прогласувањето на сувереноста и самостојноста

В+

НЛБ Банка донираше сензорна соба во Македонски Брод како дел од проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“

В+