Vestiplus.mk
+ LIFE

Хороскопски знаци кои најмногу изневеруваат: Вагите се познати како најголеми љубовници, но овие знаци ќе ве изненадат

Некои хороскопски знаци е тешко да се задржат, па бараат нов партнер кога им е здодевно.

Според најновите истражувања, астролозите тврдат дека овие четири хороскопски знаци се издвојуваат во изневерувањето. Дали вие или вашиот партнер сте меѓу нив?

Иако постојат многу причини зошто луѓето изневеруваат, тешко дека нешто може да го оправда овој чин. Астрологијата тврди дека ѕвездите навистина играат голема улога во прељубата, и според неа, постојат четири хороскопски знаци кои се повеќе склони кон изневерување на своите партнери отколку другите.

Овен

Луѓето родени во овој знак секогаш бараат авантура и ентузијазам во се што прават, а со нив владее планетата Марс која е позната по својата агресивност и голема сексуалност. Познато е дека носат импулсивни одлуки и лесно губат интерес, поради што брзо им здосадува врската и се склони кон изневерување.

Близнаци

Близнаците многу сакаат внимание и возбуда, тешко е да ги задржите на едно место. Познато е дека се многу неодлучни и бараат внимание цело време. Поради нивната природа, тие често изневеруваат.

Вага

Познати се како големи љубовници. Иако нивниот знак симболизира рамнотежа, понекогаш тие се обидуваат да го најдат во задоволство надвор од врската. Меѓутоа, тогаш се чувствуваат виновни, па го кријат. Еден начин да се осигурате дека ќе ви останат лојални е да ги одржувате физички, ментално и емоционално задоволни.

Стрелец

Познато е дека Стрелците се прилично екстровертни по природа и најверојатно ќе ја прекинат врската ако сметаат дека им е подобро кога се сами или со некој друг. За нив, времето поминато во врска треба да биде вредно за напорот што го вложиле. Ако се чувствуваат поинаку за една минута, ќе почнат да бараат интересни, возбудливи и мистериозни можности надвор од врската.

Можеби ќе ве интересира...

Прогноза за наредните денови: УХМР најавува невреме

В+

Конференција за предизвиците и решенијата за развој на земјоделството и прехранбената индустрија во регионот

Vesti +

СДСМ: Растот на просечната плата од 8,8 отсто е потврда за успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

Vesti +

СДСМ Битола до ВМРО ДПМНЕ: Со стари, излитени, режимски кадри нова иднина не бидува!

В+

Филипче со добра вест: Ситуацијата полека се смирува, но се уште сме внимателни бидејќи вирусот е непредвидлив

В+

МЗ: Вчера се аплицирани 7.518 вакцини

Vesti +