Ескорт дама открива дека изневеруваат и оние жени кои се заљубени во партнерот. Австралијката Саманта Икс го кажа своето мислење зошто изневеруваат, откако разговараше со некои дами кои признаа дека отишле подалеку од својата друга половина.

Саманта објаснува дека изневерувањето не е само „машка работа“ – велејќи дека и многу жени се неверни. Пишувајќи нова статија, Саманта рече дека објавила едноставна изјава на нејзината страница на социјалните мрежи.

Врската без интимност е пријателство“, напиша таа.

Рекла дека реакциите што ги добила биле „неверојатни“, бидејќи, како што вели, не и испраќаат пораки само мажи, туку и жени. Иако се заљубени во партнерот, на повеќето им недостига возбуда.

– Го сакам мојот сопруг, но нашиот сексуален живот е предвидлив. Тој е одличен сопруг, одличен татко и никогаш не би го оставила, но јас сум во најдобрите години и ми треба добар секс – и се пожалила Рејчел која има 37 години и има две мали деца.

Таа продолжила дека не се чувствува виновна и дека имала секс со други мажи за повторно да се чувствува „жива“.

„Нема врска, не сум емотивно врзана за овие мажи, само сакам повторно да се чувствувам посакувано, а и да посакувам“, додала Рејчел.

Саманта вели дека жената се среќава со мажи на веб-страници кои „изневеруваат“ и – иако вели дека не го прави тоа често – на нејзините средби гледа како на „дел од луксуз, секс на филмски ѕвезди во многу црно-бел живот“.

Ескорт дамата спомна и друга жена која вели дека понекогаш спие со бившиот, но после тоа се чувствува виновна.

Се омажив за убаво момче, а не за секси момче“, ѝ рекла жената.

Додека пак една мајка признава дека еднаш годишно таа и нејзините пријатели одат на патување, а потоа ја „почестуваат“.

-Се враќам освежена и сита и повеќе го ценам мојот сопруг – и вели мајката.

И покрај тоа што „не осудува“, Саманта ги покани сите што размислуваат за изневерување да разговараат со нивните партнери и да разговараат за отворена врска.

Сепак, таа признава дека е свесна дека работите не се секогаш толку едноставни.