Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Граѓанска трибина во Пробиштип „Најдоброто за нашата општина“ во 20.00 часот

Денеска 21.07.2021 (среда) со почеток во 20.00 часот во Пробиштип (Секундарен Плоштад Пробиштип) ќе се одржи граѓанска трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина“.

На трибината ќе говорат:

– Јована Тренчевска, членка на ИО на СДСМ

– Драган Атастасов, градоначалник на Пробиштип

– Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ

– Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ

Пренос во живо во висока резолуција ќе биде обезбеден на официјалниот канал на СДСМ (https://www.youtube.com/user/SDSMtube), на Фејсбук страната на СДСМ (https://www.facebook.com/SDSMakedonija/) како и на фејсбук страната на потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски (https://www.facebook.com/o.spasovski/) и фејсбук страната на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски (https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3)

Можеби ќе ве интересира...

Приведени двајца измамници, пронајден златен накит

В+

СДСМ Скопје: ВМРО ДПМНЕ го узурпираше, уништуваше и деградираше Водно

В+

Ковачевски: Мојот став е нулта толеранција за корупција

В+

Ненад Коциќ: Зад срамните протести стојат ВМРО-ДПМНЕ и Левица, СДСМ ги осудува нападите на лекарите и медиумите

Vesti +

Реконструкција на страничното зеленило на булеварот Партизански одреди во Карпош

Vesti +

Казни за 229 возачи во Скопје, 75 за недавање предност на пешаци

В+