Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Граѓанска трибина во Пробиштип „Најдоброто за нашата општина“ во 20.00 часот

Денеска 21.07.2021 (среда) со почеток во 20.00 часот во Пробиштип (Секундарен Плоштад Пробиштип) ќе се одржи граѓанска трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина“.

На трибината ќе говорат:

– Јована Тренчевска, членка на ИО на СДСМ

– Драган Атастасов, градоначалник на Пробиштип

– Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ

– Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ

Пренос во живо во висока резолуција ќе биде обезбеден на официјалниот канал на СДСМ (https://www.youtube.com/user/SDSMtube), на Фејсбук страната на СДСМ (https://www.facebook.com/SDSMakedonija/) како и на фејсбук страната на потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски (https://www.facebook.com/o.spasovski/) и фејсбук страната на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски (https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3)

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Кај младо момче од Аеродром пронајдена марихуана

В+

СОЗР: ВМРО-ДПМНЕ манипулира, одговорно набавуваме и не повеќе од потребното

В+

Приведен крадец во Гостивар

Vesti +

Ковачевски: Владата ги следи промените на светските економски текови и е подготвена да ја заштити домашната економија од следни предизвици

В+

Тројца починати, двоцифрен број на новозаразени – Дневна корона статистика

Vesti +

168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

Vesti +