Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Граѓанска трибина во Битола „Најдоброто за нашата општина“ во 20.00 часот

Денеска 23.07.2021 (петок) со почеток во 20.00 часот во Битола (Ракометно игралиште кај Градски парк) ќе се одржи граѓанска трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина“.

На трибината ќе говорат:

– Мила Царовска, потпретседателка на СДСМ

– Фатмир Битиќи, потпретседател на СДСМ

– Наташа Петровска, градоначалничка на општина Битола

– Бисера Костадиновска-Стојчевска, пратеничка на СДСМ,

– Марко Михаилоски, претседател на СДММ

Пренос во живо во висока резолуција ќе биде обезбеден на официјалниот канал на СДСМ( https://www.youtube.com/user/SDSMtube), на Фејсбук страната на СДСМ (https://www.facebook.com/SDSMakedonija/) како и на фејсбук страната на потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска (https://www.facebook.com/carovska.mila) и фејсбук страната на потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи (https://www.facebook.com/FatmirBytyqiOfficial)

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Извозот бележи раст од 34,6% во споредба со лани

В+

Заев за Танјуг: Со „Отворен Балкан“ младите ќе ни останат дома

В+

Претрес во гостиварско, пронајдена дрога

В+

Премиерот Заев за реформите во правосудството: Извештаите од ЕУ нотираат видливи успеси во владеењето на правото, судиите да се охрабрат уште повеќе да носат одлуки согласно Устав и закон, без влијанија од кого било

В+

Филиповски на “Само вистина”: Чистотата и хигиената во Аеродром ми се приоритет, ќе го смениме греењето на куќите

В+

Адеми: Како народ сме покажале солидарност, која ќе се потврди со згрижувањето за оние што работеа за нашата мисија во Авганистан

В+