Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Доаѓа невреме: Следува драстична промена – метеоролозите со најнови информации

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови засилен југозападен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен западен и северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне 25 степени.

Во четврток и петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава се очекува во сабота.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Карактеристика на оваа Влада е ефикасно, чесно и одговорно владеење и работа, а тоа се гледа и во стабилниот Буџет

В+

Ковачевски: Спремни сме да се справиме со економските последици

В+

ВО ЖИВО: Дефиле пред Собранието на Република Северна Македонија по повод Денот на независноста

В+

Германски експерти: Нема колективен имунитет без вакцинација на млади луѓе

В+

158 санкционирани возачи во Скопје, 67 за брзо возење

Vesti +

ПроКредит Банка со голема акција за пошумување на голини во реонот на Свети Николе

Vesti +