Богоев: Ковачки и “спонтаната пензионерка” од ДПМНЕ не потсетија на старите режимски, грујови времиња
Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Богоев: Ковачки и “спонтаната пензионерка” од ДПМНЕ не потсетија на старите режимски, грујови времиња

Фејсбук статус на Стефан Богоев од СДСМ:

Ковачки и “спонтаната пензионерка” од ДПМНЕ не потсетија на старите режимски, грујови времиња.

Во ВМРО – ДПМНЕ ништо не е сменето!

Тоа е истата партија која се бави со лажни вести, лажни пензионери, монтирани напади , насилство, анти ЕУ реторика и контра протести како што тоа 11 години го правеше.

Истите луѓе, истиот начин на делување.

И повторно сакаат да дојдат на власт и да спроведат нов режим во Македонија.
Нема да дозволиме!

Поддршка Славјанка Петровска

Можеби ќе ве интересира...

Платата во МВР е усогласена со минималната и дополнително се зголемува за пет отсто

В+

СДСМ го обезбеди и заштити македонскиот јазик и во ЕУ, сите лаги на ДПМНЕ пропаднаа, вели власта

Vesti +

Тренчевска: Оваа Влада ги зголеми платите на вработените во градинките за 36% и изгради 69 градинки од 2017 година до денес

В+

Филиповски: Градиме две нови градинки и Младински центар, го имаме Најдоброто за Аеродром

В+

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

Vesti +

СДСМ: Пратениците кои бојкотираат да се откажат од платите и привилегиите, граѓаните не смее да плаќаат неработници

Vesti +