68 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

68 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Денеска (25.01.2023) во периодот од 09.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 68 возачи. Од нив, 53 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 15 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Заев: СДСМ го слушна гласот на граѓаните, ќе направиме сè за да го обединиме прогресот

В+

Царовска во Гази Баба: Училиштата ќе бидат подготвени за прием на ученици и за непречена реализација на учебната година со која започнуваат најкрупните образовни реформи досега

Vesti +

380 санкции за брзо возење

Vesti +

ВМРО-ДПМНЕ повторно со лажење ги потценува граѓани – токму новата противпожарна скала ја спаси катната гаража во Скопје

В+

Во Битола приведени дилери на дрога од Прилеп

Vesti +

Грковска: Системскиот пристап во справувањето со перењето пари и финансирањето тероризам дава резултати

Vesti +