247 санкции за брзо возење
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

247 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (03.05.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 247 возачи. Од нив 14 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа 133 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 114 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Петровска на министерски состанок на САД – Јадранската повелба во Црна Гора

Vesti +

УХМР издаде метео предуредување – подгответе се за невреме

Vesti +

Николовски: Лидери сме во регионот по искористеност на ИПАРД

В+

Ново големо поевтинување на горивата – Цените како пред една година

Vesti +

Купивте мелено месо, а не го искористивте истиот ден: Еве колку долго може да остане во фрижидер

Vesti +

Хајката против Бехтел и Енка пропаѓа, почнува изградбата на коридорите 8 и 10д

Vesti +