Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а максималната ќе достигне од 18 до 26 степени. УВ=6.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Зошто Арсовска крие дека била менаџер на фирма за продажба на автобуси

В+

Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот

В+

Министерката Шахпаска: Слепите лица за прв пат добиваат алатка-Аудио читач, која им обезбедува поголема независност и непречено функционирање во секојдневието

Vesti +

224 санкционирани возачи во Скопје, 63 за брзо возење

В+

Царовска во Кочани: Најдобро е кога од наставниците ќе се слушне дека реформите се успешни и се тече според планот

В+

Камчев со шокантни откритија: За Груевски се чуваат три ексклузивни стана од 750 квадрати во замена за плацовите на Водно

В+