(Видео) СДСМ: Почнуваме со активност врата до врата, пред домовите на нашите сограѓани
Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈА

(Видео) СДСМ: Почнуваме со активност врата до врата, пред домовите на нашите сограѓани

Од денеска започнуваме со нова фаза на интензивни теренски активности, СДСМ оди од врата до врата, пред домовите на нашите сограѓани. Тимови во секоја општинска организација, партиски функционери и членови ќе го посетат секој дом, секое семејство, да разговараме за сработеното но и да ги слушнеме нивните потреби, најави на прес-конференција организацискиот секретар на СДСМ, Мартин Попов.

„Заеднички, со граѓаните ја креираме најдобрата програмската понуда на СДСМ за локалните избори. Понуда за граѓаните, која ќе го унапреди квалитетот на живот во секое населено место, во секоја општина. Предлозите, коментарите и барањата, кои ги добиваме на маалските и урбани средби, на граѓанските трибини, на средбите со целни групи, веќе ги систематизираме и анализираме. На ист начин ќе постапиме и со предлозите кои ќе стигнат преку проектот од врата до врата“, рече Попов.

Можеби ќе ве интересира...

Тренчевска: Само преку заеднички преговори можеме да одговориме на потребите на сите граѓани

Vesti +

171 санкционирани возачи во Скопје, 59 за брзо возење

Vesti +

Со т.н. ноќен радар 126 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Vesti +

Ќе стигнат ли парите за субвенциониран оброк пред Нова година? Студентите скептични, МОН без јасна проценка

Vesti +

ВМРО-ДПМНЕ повторно со лажење ги потценува граѓани – токму новата противпожарна скала ја спаси катната гаража во Скопје

В+

Герасимовски: Ви благодарам за поддршката којашто ни ја дадовте за сигурно водство во првиот круг во општина Центар

В+